Case Study
Uregulowanie stanu prawnego i upłynnienie aktywów
Przejęcie aktywów i pasywów
Zmiana stanu zobowiązań i dokapitalizowanie spółki
Nowości i aktualności firmowe
W 2005 roku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka) zgłosiła się do Biura celem znalezienia finansowania na będącą w realizacji inwestycję budowy osiedla składającego się z 72 jednostek mieszkalnych.

Szybko realizowana inwestycja przy braku zapewnionego finansowania doprowadziła do sytuacji braku środków na spłatę wykonawców, co doprowadziło do zaprzestania realizacji inwestycji, wystąpienia przez wykonawców na drogę postępowania sądowego i ostatecznie zajęcia majątku Spółki.

Istniejąca sytuacja, a w szczególności prowadzone na bieżąco postępowanie egzekucyjne przy aktywnym udziale wierzycieli, nie pozwalało na zaciągnięcie przez Spółkę kredytu bankowego. Zajęcie przez komornika nieruchomości i wszczęcie z niej egzekucji również skomplikowało sytuację Spółki.

Po analizie możliwości Biuro zdecydowało się na dokapitalizowanie Spółki poprzez udzielenie dedykowanej pożyczki z przeznaczeniem jej na spłatę istniejących zobowiązań. Środki z udzielonej pożyczki w porozumieniu ze Spółką zostały wydane na istniejące zobowiązania Spółki, a w pierwszej kolejności na zobowiązania.

Takie rozwiązanie doprowadziło do spłaty zobowiązań Spółki, uwolnienie nieruchomości od obciążeń oraz rozpoczęcie kontynuowania dalszej budowy osiedla.

    zobacz film     skontaktuj się jeżeli masz pytanie
Dla Twojej firmy
Z jakich usług finansowych mo- głaby skorzystać Twoja firma?
O faktoringu parę faktów
Czy rzeczywiście faktoring to same zalety? Przekonaj się...
Skontaktuj się z doradcą
Zapytaj o ofertę dla Twojej
firmy
Copyright @ 2020 Akcept Mapa serwisu |Kontakt

X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookie!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
stat4u