Nowości i aktualności firmowe
Zarówno kredyt obrotowy jak i faktoring służą utrzymaniu płynności finansowej w organizacji dostarczając jej bieżącego finansowania. Mimo, iż pozornie wydaje się, że usługi te są do siebie bardzo podobne to jednak znacznie więcej jest między nimi różnic niż cech wspólnych.


Poniższe zestawienie pozwoli Państwu bliżej przyjrzeć się ich charakterystyce.


Faktoring pełny Kredyt
Zakres działania Finansowanie oraz przejęcie ryzyka wypłacalności odbiorców. Finansowanie
Czas trwania Umowa zawierana na czas nieokreślony. Klient sam decyduje o rozdysponowaniu udostępnionych środków. Umowa zawierana na ściśle określony czas. Przeznaczenie środków wyłącznie na zwiększenie kapitału obrotowego.
Dostępność Zdecydowanie mniejsze wymagania wobec faktoranta. Zasadniczej analizie poddaje się kontrahentów, czyli odbiorców usług/towarów faktoranta. Krótki czas oczekiwania na decyzję, ustalenie limitu i zapłatę za poszczególne faktury. Rygorystyczne wymagania dotyczące kondycji finansowej kredytobiorcy. Długotrwały proces od złożenia wniosku do uruchomienia linii kredytowej.
Zabezpieczenie Zabezpieczeniem są wierzytelności handlowe i finansowane faktury. Zabezpieczenia rzeczowe bądź poręczenie podmiotu o dobrym standingu  – często skomplikowane i czasochłonne w ustanowieniu.
Zobowiązania Nie występuje zadłużenie – uruchomiony limit spłacany jest przez odbiorców. Obciążenie z tytułu zadłużenia kredytowego.
Realizacja Kompleksowa obsługa faktoranta (finansowanie i bezpieczeństwo transakcji) w zakresie zarządzania wierzytelnościami podmiotów objętych usługą. Ogranicza się jedynie do obsługi ratalnej i badania standingu finansowego kredytobiorcy.

    zobacz film     skontaktuj się jeżeli masz pytanie
Dla Twojej firmy
Z jakich usług finansowych mo- głaby skorzystać Twoja firma?
O faktoringu parę faktów
Czy rzeczywiście faktoring to same zalety? Przekonaj się...
Skontaktuj się z doradcą
Zapytaj o ofertę dla Twojej
firmy
Copyright @ 2020 Akcept Mapa serwisu |Kontakt

X Nie pokazuj więcej
Ta strona używa plików cookie!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej
stat4u